Ela
RSS
niedziela, 22 listopada 2009
Świąteczne przygotowania a rehabilitacja...

Powoli układam sobie życie i załatwiam wszelkie zaległe sprawy. Nie jest to łatwe, bo trochę mi się wszystkiego nagromadziło; jednak idzie ku dobremu…

Zacznę od podziękowania Sabince za wyróżnienie.

Sprawiło mi ono niesamowicie dużo radości. Gdy pokazałam je mojej mamci, to powiedziała mi, że jest szczęśliwa, bo musi mnie ktoś lubić, żeby dawać mi tak miłe wyróżnienie. To prawda, że to bardzo miłe. Warto żyć dla takich chwil. Mam wskazać teraz ulubione przeze mnie zakątki Internetu:

  1. Chata MAGODA – czytając wpisy na tym blogu można duszą przenieść się w zakamarki Bieszczad, zupełnie oderwać się od kłopotów codziennych, a ja dodatkowo mogę sobie popatrzeć na obiekt moich marzeń – psa takiego jak Buba;
  2. Beatka - za cudowne łączenie tkanin i pomysły na odlotowe prezenty;
  3. Baglady -  za stworzenie wspaniałych torebek , toreb i torebeczek  z nutką melancholii i całym pokładem piękna;
  4. Madzia – za pomysły robótkowe (kocyk dla maleństwa, letnie bluzeczki, wspaniałe kamizelki i poncza) i  wprowadzenie mnie w świat  blogującego towarzystwa ;
  5. Splocik - za pokazanie techniki wiązania sznureczków i bardzo zrozumiałe kursy obrazkowe;
  6. Mały dworek - czytam systematycznie ten blog, bo można w nim trochę podumać, trochę popatrzeć na wspaniałe prace, trochę się posmucić i pocieszyć;
  7. Wszystkie pozostałe blogi z  zakładki;

Druga sprawa to CANDY na blogu naszej nowej koleżanki  Klaudii - http://gadzinkowekrzyzyki.blox.pl/html,  zapisy do 28-ego listopada. Naprawdę warto spróbować.

 

Niestety od 25-tego idę do szpitala, a później na rehabilitację. Mam nadzieję, że pomogą mi wrócić do pełnej sprawności fizycznej. Zupełnie nie w porę,  bo to święta tuż, tuż i pracy w domu sporo, gotowania, szykowania, myślenia o prezentach. Doszłam jednak do wniosku, że jakoś to się ułoży. Przecież może być już tylko lepiej.

Pokażę Wam teraz mój kolejny ukończony obraz:

 

Wracam do anegdot.

Anegdota III

Moja koleżanka szykowała imieniny. Wystawiła z piekarnika sernik. Natłok pracy i szybkość upływającego czasu nie pozwoliły jej poczekać aby ciasto zupełnie wystygło. Postanowiła wyjąć je z blachy obracając do góry nogami i lekko uderzając o rant stołu jednocześnie podkładając dłoń aby nie spadło. Stało się zupełnie odwrotnie - wszystko spadło na podłogę. Nie wiedząc co robić, Basia zebrała wierzchnią warstwę z podłogi, ubiła białka, włożyła zebraną miazgę ciasta do blachy, zalała białkami i zapiekła. Przybyli goście nie mogli nachwalić się tego wypieku prosząc Basię o przepis, a ona na to:

- Pieczesz sernik, wywalasz na podłogę…………

19:07, elzbieta.morawiec
Link Komentarze (5) »
niedziela, 08 listopada 2009
"Życie"

Powoli dochodzę do siebie. Jest mi ciężko i bardzo brakuje mi Mani. To chyba nie prawda, że czas leczy rany, on je tylko oddala od nas z powodu posuwającej się i powszechnie istniejącej sklerozy. My z czasem zapominamy, ale to nie znaczy, że wszystko wraca do normalności. Bez bliskich nam osób już normalnie nie będzie nigdy.

Życie
Życie nie dokończone
gdy oczy ci zamkną i zapalą świecę
miłość spełnioną i nieudaną
płacz
między mądrością i zabawą
Bożej powierzam opiece

ks. J. Twardowski

 

Po ostatnich przeżyciach zdrowie moje szwankuje, ale 12-tego listopada jadę na kontrolną wizytę do kardiologa to może mnie trochę podreperuje.

Oczywiście mój obraz nie został skończony i nie będzie dzisiaj oficjalnego wystawienia na widok publiczny, choć Rafał złożył już zamówienie na kopię (ale czy ja umiem kopiować samą siebie?!).

Zademonstruję dzisiaj  tunikę zrobioną już z tydzień temu:

Włóczka to Malwa:

A oto wzór, według którego była udziergana:

Przy okazji odrabiam zaległości:

Bardzo dziękuję Beatce http://beatybombonierka.blox.pl/html za przyznanie mi wyróżnienie, które oczywiście przekazuję dalej:

http://malydworek.blox.pl/html

http://szydeleczko55.blog.onet.pl/

http://sprezyna-sprezyna.blogspot.com/

http://baglady.blox.pl/html

Nich to wyróżnienie jest miodem dla serca, ukojeniem dla duszy i siłą napędową dla ciała.

Jeszcze raz bardzo dziękuję Ci  Beatko  http://beatybombonierka.blox.pl/html i przepraszam za opóźnienie.

12:27, elzbieta.morawiec
Link Komentarze (3) »